Словник інтернет-термінів. На допомогу початківцямСловник інтернет-термінівІнтернет рясніє різними словами, які іноді вводять в подив людей, початківців з ним знайомитися. Дивного нічого немає: інтернет цілком можна порівнювати з наукою. Адже він має всі атрибути і властивості, притаманні науці: співтовариства, інститути, організації, рейтинги, своїх учених і свою філософію. Так чому б не мати і свої терміни?

 Український  алфавіт

- A -

Аккаунт (синонім: екаунт - від англ. Account - обліковий запис, особистий рахунок) - обліковий запис, що містить відомості, які повідомляє про себе користувач при реєстрації в певному сервісі (сайті). Крім облікових даних акаунта містить безліч настройок і опцій для роботи з даним сервісом. Говорячи простою мовою, аккаунт - свій особистий розділ (кабінет) в сервісі.

- Б -

База даних - спеціальне програмне забезпечення, призначене для організації зберігання і доступу до даних (інформації). Більшість сучасних сайтів зберігаються саме в базах даних, розташованих на своїх серверах.
Бан (від англ. Ban - забороняти) - один з прийнятих в Інтернеті способів контролю за діями користувачів. Як правило, бан полягає в позбавленні або обмеженні яких-небудь прав користувача (зазвичай заборону на коментування і можливість входу в свій аккаунт). Можливість введена в цілях захистити інтернет-сайт від тролів, спамерів, вандалів та інших осіб, чиї повідомлення шкодять продуктивній роботі ресурсу. Іноді в бан можуть потрапляти і сайти: потрапити в бан пошукової системи - значить випасти з її пошукової бази.
Банер - статичне або анімоване рекламних зображення, розташоване на сайті з метою отримання прибутку або залучення відвідувача. Файли банерів мають формат GIF, JPG, або PNG. Існують також банери зроблені за технологію Flash. Розміри банерів мають свої стандарти і вимірюються в пікселях. Найбільш популярні розміри: 468х60, 234х60, 120х60, 100х100.
Банерна реклама - рекламна кампанія, заснована на розміщенні банерів на інтернет-сайтах. При цьому можливий прямий обмін банерами учасниками кампанії або участь в банерообмінних сервісах, що займаються цим видом реклами. В останньому випадку учасникам надається безліч опцій: вибір часу показу, визначення цільової аудиторії за інтересами і територіальною ознакою і т.д.
Браузер (синонім: броузер - від англ. Browser) - програма для навігації в мережі інтернет. Найбільш поширені програми: Microsoft Internet Explorer, Firefox, Opera. Google Chrome.
Букс (bux) - жаргонна назва клікових спонсорів, що платять за кликання на рекламних посиланнях. Термін походить від доменних імен цих спонсорів, в кожному з яких є «bux», наприклад, neobux.com

- В -

Всесвітня павутина (англ. World Wide Web) - розподілена система, що надає доступ до пов'язаних між собою документів, розташованим на різних комп'ютерах, підключених до Інтернету. Всесвітню павутину утворюють мільйони web-серверів. Більшість ресурсів всесвітньої павутини є гіпертекстові (html) документи, що називаються web-сторінками.
Веб-сайт (від англ. Website: web - «павутина», «мережа» і site - «місце», букв. «Місце в мережі») або просто сайт - в комп'ютерній мережі об'єднана під однією адресою (доменним ім'ям або IP- адресою) сукупність електронних документів (файлів) приватної особи або організації. За замовчуванням мається на увазі, що сайт розташовується в мережі Інтернет. Всі веб-сайти в сукупності складають Всесвітню павутину.

- Г -

Гіперпосилання - див Посилання.

- Д -

Доменне ім'я (домен) - унікальний ідентифікатор человекопонятний, створений спеціально для людей і призначений певного IP-адресою. Кожен сайт має своє доменне ім'я, при наборі якого ми потрапляємо на потрібну адресу, хоча насправді адресація відбувається по IP-адресою - цифрам, які ми просто не в змозі запам'ятати.
Дорвей (від англ. Doorway - вхідні двері, портал) або вхідна сторінка - вид пошукового спаму («чорної розкрутки сайту»), веб-сторінка, спеціально оптимізована під один або декілька пошукових запитів з єдиною метою її потрапляння на високі місця в результатах пошуку по цим запитам. Іноді дорвеїв називають і цілий веб-сайт, що складається з таких сторінок.

- З -

Забанити (сайт) - див Бан.

- І -

Інтернет-сервер - сукупність технічних і програмних засобів, що забезпечують функціонування різних сервісів: інтернет: http-протокол (сайти), e-mail (електронна пошта), ftp (протокол передачі файлів) і т.п. Сервером прийнято також називати сам комп'ютер або весь центр на якому розміщені сайти, e-mail акаунти і т.д.
Індексація - лексичний аналіз і розбір текстових матеріалів сайту з метою складання списку використовуваних слів і виразів. Складений таким чином список використовується при пошуку інформації на сайті за запитом користувача. Індексація проводиться в автоматичному режимі спеціальними програмами, званими пошуковими роботами. Використовується всіма пошуковими системами.
Інтерфейс (англ. interface) - набір правил, на якому дві системи (людина-комп'ютер або комп'ютер-комп'ютер) спілкуються один з одним. При використанні терміну в звичайній мові мається на увазі графічний користувальницький інтерфейс, тобто коли йдеться про інтерфейс сайту, то мається на увазі його графічне оформлення, зручність користування і т.п.

- К -

Клік (від англ. Click) - клацання кнопкою миші. Зазвичай мається на увазі натискання натискання кнопки на засланні.
Клікер - людина, що заробляє (клацанням) клацанням на рекламних посиланнях.
Контент - зміст сайту, що складається з тексту, ілюстрацій і т.д. і т.п.
Кукі (файли куки - від англ. Cookie) - інформація у вигляді невеликого текстові файлу, що залишається на комп'ютері відвідувача сайту програмою, запущеної на стороні сервера. Застосовується для збереження даних, специфічних для даного користувача, наприклад: ім'я користувача, час відвідин, кількість відвідувань сервера, регіон користувача і т.п. Отримання файлів кукі можна заборонити в своєму браузері.

- Л -

Логін - ім'я облікового запису користувача в будь-якій формі. Вказується при реєстрації майже на кожному сервісі і є необхідною умовою для входу в свій аккаунт. Логін слід зберігати в надійному місці і не втрачати його.

- М -

Монетизація - процес конвертації чого-небудь в гроші. Монетизація сайту (монетизація трафіку) означає процес заробітку грошей на сайті.
Морда - початкова (головна) сторінка сайту.

- Н -

Накрутка (кліків, показів і т.п.) - штучне збільшення кількості кліків, показів - тобто тих дій, за які сплачуються гроші. Накрутка жорстоко карається усіма без винятку сервісами Інтернету, незалежно від способу заробітку.

- О -

Оптимізація графіки - максимальне зменшення розміру графічних файлів (зображень), що розташовуються на сайті, при збереженні прийнятної якості. Буває ручний, коли файли оптимізуються веб-майстром в програмі і автоматичної, при який все завантажуються користувачами файли оптимізуються системою управління сайту.
Онлайн (від англ. Online - на лінії) - процес або операції, що відбуваються в режимі реального часу. Онлайн трансляція в інтернеті - еквівалент прямої трансляції по телевізору. Залишаючи свій коментар на сайті або спілкуючись в чаті ви також працюєте в режимі онлайн.

- П -

Пошукова оптимізація (від англ. Search engine optimization, SEO) - сукупність заходів для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по визначеним запитам користувачів. Існує біла, сіра і чорна оптимізації. Біла - використання тільки дозволених методів розкрутки сайту, сіра - методів «на грані фолу», чорна - заборонених методів.
Пост - стаття в блозі або окреме повідомлення на форумі.
Посилання - елемент веб-сторінки (кнопка, зображення, виділений кольором текст), який пов'язаний з іншим документом. Натискання на засланні призводить до переходу на іншу веб-сторінку.

- Р -

Розрішення екрана (Screen Resolution) - розмір екрану монітора по ширині і висоті. Вимірюється в пікселах (пікселях). Чим вищий дозвіл має комп'ютер, тим більше якісне зображення він здатний виводити на екран.
Реєстрація доменного імені - закріплення певного доменного імені за фізичною або юридичною особою шляхом внесення відповідної інформації в реєстраційну базу даних організації, що координує розподіл доменних імен. Цей процес можна назвати простіше - покупкою доменного імені, яку можна зробити на сайті, що торгує доменними іменами.
Рунет - російськомовна частина всесвітньої мережі Інтернет. Більш вузьке визначення свідчить, що Рунет - це частина Всесвітньої павутини, що належить до національних доменів. Su,. Ru.

- С -

Сайт (англ. site) - вузол мережі Інтернет, машина з певним IP адресою. У звичайній мові під цим терміном мається на увазі веб-сайт. (Див. Веб-сайт).
Сервер - комп'ютер, що працює в черговому режимі, і надає послуги іншим комп'ютерам (клієнтам). У звичайній мові під цим терміном мають на увазі інтернет-сервер (див. Інтернет-сервер).
Спам (англ. spam) - масова розсилка реклами або іншого виду повідомлень особам, які не бажають їх отримувати. Існує також поняття, як спам на сайті. Це означає, що на сайті (сторінці сайту) виявлено небажане (приховане) вміст, який не бачить відвідувач сайту, але яке підвищує рейтинг сайту в різних пошукових системах. Відноситься до «чорної розкрутці» сайтів.

- Т -

Тизер - рекламний блок з графічним і текстовим вмістом. Відрізняється від рекламних блоків іншого типу більш помітним і привабливим виглядом, за рахунок чого вважається більш ефективним.
Трастовий сайт («білий сайт») - сайт з легальним вмістом, не використовує брудні прийоми роботи, зокрема «чорну» розкрутку, різні спамові методи і т.п.

- Х -

Хостинг - послуга з надання Інтернет-сервера і забезпеченню його цілодобової працездатності. У більшості випадків надається віртуальний сервер, тобто програмне забезпечення, що забезпечує роботу необхідних Вам сервісів, але працює на одній апаратній платформі з іншими подібними віртуальними серверами.
Хостер (хост-провайдер) - організація, що професійно займається наданням послуг хостингу. Рекомендується вибирати послуги професійних хостерів, в яких хостинг є основним видом діяльності.

- Ф -

ФАК - див FAQ. ФТП (FTP - File Transfer Protocol) - один з протокол мережі Internet, призначений для обміну файлами.
Файлообмінник (файлхостінг, файловий хостинг, файловий архів) - сервіс, що надає користувачеві місце для зберігання його файлів і забезпечує до них доступ інших користувачів інтернету. Деякі файлообмінники платять за певну кількість завантажень файлів, дозволяючи таким чином заробити їх власнику.

- Е -

Електронна пошта (E-mail) - програмне забезпечення для передачі повідомлень, використовуючи Інтернет. Електронний аналог листів, що пересилаються по звичайній пошті.

- Я -

Яндекс - російська пошукова система, що є найбільшим неангломовним пошуковим сервером.

Англійський алфавіт

- G -

GIF (Graphics Interchange Format) - формат зберігання графічних зображень, що використовує стиснення без втрат. Файли цього формату мають розширення. Gif і широко використовується в інтернеті. Різновид цього формату - GIF98a, так званий анімований GIF.

- I -

IP-адреса - унікальна адреса комп'ютера в Інтернеті, який складається з чотирьох чисел, що знаходяться в діапазоні від 0 до 255 і розділених крапками. Наприклад: 127.15.6.13.

- F -

FAQ (Frequently Asked Questions - часто задаються) - список часто задаються питань і відповідей на певну тему. Саме з читання FAQ слід починати своє знайомство з будь-яким сервісом інтернету.

- P -

PNG (англ. portable network graphics - формат зберігання графічної інформації, що використовує стиснення без втрат. PNG був створений для поліпшення і для заміни формату GIF. Файли цього формату мають розширення. Png і широко використовуються в інтернет (мається на увазі формат PNG8).
Google Pagerank (PR) - алгоритм розрахунку авторитетності сторінки, використовуваний пошуковою системою Google. PageRank являє собою числову величину, що характеризує «важливість» сторінки в Гуглі. Чим більше кількість посилань на сторінку, тим вона вважається «важливіше».

- S -

SEO - див Пошукова оптимізація.

- J -

JPEG (Joint Photographic Experts Group) - формат зберігання графічних зображень, що використовує стиснення з втратами. Розширення файлів цього формату -. Jpg. Стиснення цього типу дозволяє створювати файли невеликого розміру при допустимому якості зображення. Широко використовується в в Інтернеті.

- H -

HTML (HyperText Markup Language) - мова гіпертекстової розмітки. Використовується для створення веб-сторінок. Опис мови HTML можна отримати на сайті http://www.w3.org/.
HTTP (HyperText Transfer Protocol) - протокол передачі гіпертекстових документів між клієнтом і сервером в середовищі WWW. Якщо ви звернете увагу на адресний рядок вашого браузера, то побачите що адреси всій сайтів починаються саме з «HTTP :/ /».


Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: