Блог як спосіб отримання прибутку. Огляд та детальний аналіззаробіток на блозіЯкщо ви добре володієте пером, вмієте і любите писати статті, маючи при цьому базовими навичками користувача комп'ютера, то заробіток на блозі - це для вас. Цю роботу можна з повною впевненістю назвати заняттям, яке може приносити не тільки прибуток, але і задоволення. Чашечка кави, навушники, тиха домашня обстановка, неквапливе створення нової статті - хіба це по-своєму не приємно? Втім, заробляти на блозі можна і на роботі, кому як подобається. Головне - бажання заробляти. А місце і час завжди знайдеться ...


Давайте для початку дізнаємося, що таке блог. В інтернеті існує багато визначень цього слова, В Вікіпедії дається таке визначення:
    Блог (англ. blog, від «web log», «мережевий журнал або щоденник подій») - веб-сайт, основний вміст якого - регулярно додаються записи ... Для блогів характерні недовгі записи часової значимості, відсортовані у зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Блоги зазвичай публічні і передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором.
Формулювання досить розпливчасте - під неї потрапляє і сайт, на якому ви читаєте цю статтю. Адже є коментарі, які ви можете залишати. І навіть якщо я дозволю коментувати не всім, а лише зареєстрованим користувачам, і буду вести сайт у вигляді щоденника, то все одно цей сайт не стане блогом.
Але зациклюватися на цьому ми не буде. Домовимося, що блог - це сайт, на якому автор викладає статті, що розташовуються в певному порядку і організовані в зручну для користування ієрархічну структуру. Будь блог передбачає у своєму розвитку участь користувачів сайту, які залишають коментарі і, як вже говорилося, що вступають в діалог з автором, а іноді й один з одним.

Як зробити блог
Як зробити блог
Багато хто з вас вже будуть розчаровані - адже для роботи потрібно мати свій сайт. Але якраз це і не представляє особливої ​​складності. Часи, коли створення сайту було проблемою, пішли в минуле - в інтернеті є багато автоматичних конструкторів сайтів, наприклад, знаменитий ucoz.ru. Зайшовши на такий сайт, дотримуючись інструкцій і витративши півгодини ви отримаєте власний готовий сайт будь-якого напрямку, в тому числі і блог. Так, це не буде ексклюзивний проект, згоден. Але ж у блозі не це головне, а вміст. А найголовніше - сайт робиться безкоштовно.
З безкоштовних варіантів також непоганим рішенням буде використання сайту блог-сервісу. Зайшовши на такий сервіс і зареєструвавшись в ньому ви отримаєте готовий блог. Приклад такого сервісу - liveinternet.ru. В інтернеті багато подібних проектів і знайти відповідний не складе особливих труднощів.

Останній варіант, найскладніший - створити свій власний блог без використання вищевказаних сервісів. Такі блоги називають автономними. Для цього, зрозуміло, потрібен більш глибокий і специфічний рівень знань, ніж у звичайного користувача, а тим більше початківця. Але, знову ж таки, в наш час існує безліч безкоштовних движків для сайту, які повністю готові до роботи. Такі движки називаються CMS (Content Management System - система управління вмістом сайту). Сам движок представляє набір файлів, які потрібно розмістити на сервері, і дотримуючись інструкції з установки, інсталювати CMS. При цьому вміст сайту буде зберігатися в базі даних на сервері, яку потрібно попередньо створити - то є потрібний свій аккаунт на сервері, де буде знаходитися ваш сайт. Найбільш відомі з безкоштовних движків - Друпал (Drupal), Джумла (Joomla) і Вордпресс (WordPress), призначений саме для ведення блогів і є самим простим і зрозумілим для початківців. Саме на WordPress зроблено переважна кількість блогів інтернету

Щоб самому створити і розмістити сайт в інтернеті потрібно крім движка мати доменне ім'я для сайту і хостинг. Доменне ім'я - це те, що ви вводите в рядок браузера. Доменне ім'я цього сайту - cashgo.pp.ua. Хостинг - це місце на сервері, де зберігаються файли і база даних вашого сайту. І те й інше - платне. Доменне ім'я коштує від 10 баксів на рік, більш-менш пристойний хостинг від 30 - 40 доларів на рік.

Давайте систематизуємо всі отримані відомості для створення сайту.

    Безкоштовний конструктор сайтів

    Переваги:
 • Безкоштовність.
 • Легкість установки, вірніше її відсутність як такої.
 • Користувач може не володіти специфічними знаннями.
 • Технічна підтримка сайту не потрібно - всі проблеми в роботі сайту вирішуються персоналом сайту-конструктора.
    Як бачимо переваг чимало. Але в кожній бочці меду завжди знаходиться ложечка дьогтю - переходимо до недоліків, головний з яких - безкоштовність, з усіма наслідками, що випливають з неї наслідками.

    Недоліки:
 • Відсутність гарантій збереження ваших даних і взагалі наявності в мережі вашого сайту. Або, якщо хочете, самого сервісу сайту-конструктора. Так, в його описі може говоритися все, що завгодно, але знайте: ви ні до кого не зможете пред'явити претензії у разі якихось проблем. Ось так ... Але, можливо, головне навіть не це, а втрата доменного імені сайту. Дані досвідчений користувач зберігає у вигляді файлів на своєму комп'ютері - за великим рахунком вони не пропадуть. А от, щоб розкрутити новий сайт з іншим ім'ям, потрібно ой як багато часу і зусиль.
 • Другий недолік - вважається, що сайти, створені на базі сервісів-конструкторів гірше індексуються пошуковими системами.

    Сайт, створений на CMS
   
    Переваги:
 • Ви сам собі хазяїн і не залежите ні від кого.
 • Ви можете (якщо не самі, то через найманого людини) зробити на своєму сайті все що, хочете. Коли сайт розкрутиться, можливостей безкоштовного сервісу може просто не вистачити.
 • Ви зможете тримати копію свого сайту у вигляді файлів у себе на комп'ютері. Без коментарів, тут все ясно.
    Недоліки:
 • Основний недолік - це як уже говорилося, підвищений рівень знань користувача движком. Втім, все відносно. У мережі багато сайтів зроблених новачками просто з нуля. На кожному з офіційних сайтів будь CMS є форум для новачків і судячи по заданим ними питань, люди явно не мають уявлення з чого почати Але, нічого, роблять. Тому, що ХОЧУТЬ робити.
 • Потрібні початкові вкладення у вигляді плати за доменне ім'я та хостинг. Від цього нікуди не дінешся.
Розумію, настрій підупав - але безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо ви твердо вирішите зайнятися заробітком на блозі, виберіть найбільш підходящий вам варіант. Я пройшов через все, в тому числі і через втрату свого першого сайту, розташованого на безкоштовному хостингу. Тому, ви здогадалися, що я вам пораджу. В кінці-кінців можна купити недорогий хостинг баксів за 15 на рік. Разом - 25-30 доларів на рік, і ви власник власного сайту, на якому можна, до речі, заробляти не тільки на публікації статей. А можна швидко створити сайт на базі конструктора і спробувати написати кілька статей - а раптом ви зрозумієте, що це не ваша справа і така робота просто не подобається. У будь-якому випадку вирішувати вам ...

Що таке монетизація блогу. Види заробітку

монетизація блогуМонетизація сайту (блогу) - процес вилучення з нього прибутку. Існують прямо протилежні думки щодо того, коли потрібно монетизувати свій блог, тобто почати реєструватися в різних сервісах, які можуть принести прибуток і писати рекламні статті. Одні вважають, що блог спочатку потрібно трохи розкрутити, що важко при явній комерційно-рекламної спрямованості статей. Інші вважають, що, навпаки, добре оформлені рекламні посилання скажуть відвідувачам про солідність і довгостроковості проекту. Від себе скажу, що і ті й інші мають свій резон. Але, звичайно, на порожньому блозі нічого не заробиш, якась кількість статей і відвідувачів на ньому має бути.

Добре, а як же все відбувається? І чого починати?

У мережі інтернет є велика кількість способів заробітку на своєму блозі (сайті). Розглянемо деякі з них
 • Написання статей на замовлення або seo-копірайтінг. Рекламодавець пропонує вам свій продукт. Ви, ознайомившись з ним, написавши статтю про цей продукт або послугу і розмістивши її на своєму блозі, отримуєте за це гроші. За таким принципом працює, наприклад, відомий сайт Блогун.ру, що представляє своєрідне співтовариство, або, якщо хочете, біржу блогерів-власників сайтів. Цим способом можна заробляти використовуючи блог, якщо можна так сказати, за його прямим призначенням. Але оскільки блог - це насамперед сайт, розглянемо й інші можливості заробітку на блозі, не упускати ж їх.
 • Партнерські програми. Багато сайтів пропонують винагороду за залучених через ваш сайт клієнтів. Після реєстрації на такому сайті ви отримаєте посилання з унікальним параметром. Розмістивши її на своєму сайті, ви будете отримувати гроші за тих клієнтів, які перейшли на сайт і замовили там що-небудь. Партнерські програми є у систем обміну посиланнями Sape і Xap, у багатьох інтернет-магазинів і сервісів.
 • Контекстна реклама. Це рекламні оголошення, які показуються на вашому сайті. Ви отримуєте винагороду за переходи з вашого сайту по посиланнях в цих оголошеннях. Заробити на контекстній рекламі пропонують пошукові системи Google, Yandex, Webalta і система Бігун.
 • Продаж текстових посилань через автоматичні системи. Зареєструвавшись в системах Sape або Xap, можна заробити гроші за розміщення на сторінках вашого блогу рекламних посилань. Чим більше сторінок на вашому блозі і чим вище його характеристики (ТІЦ, PageRank), тим більше ви зможете заробити.
 • Прямий продаж реклами на сайті. Можна також отримувати гроші за розміщення на вашому сайті реклами у вигляді банерів або текстових посилань.
Всі ці способи заробітку хороші при високій відвідуваності сайту. Існує пряма залежність між кількістю відвідувачів (по-іншому називається трафік) і прибутком від сайту. І в зв'язку з цією обставиною сам собою виникає питання: а як залучити відвідувачів на свій блог?

Як залучити відвідувачів на блог

Дуже велике значення має тематика блога. Ви повинні орієнтуватися в ній і бажано, щоб вона була цікава вам - писати на нецікаві теми досить важко, хоча і можливо. Інтернет може бути забитий сайтами по цікавою вам тематиці, і пробитися зі своїм новим сайтом буде непросто.

Статті повинні бути цікаві. Зайве говорити, що в них не повинно бути граматичних помилок. Зайшовши на інший сайт, дивуєшся їх великій кількості, і мимоволі щодо автора статей закрадається думка: «І ця людина збирається мене чомусь вчити?». Саме дивне в цьому, що іноді такий сайт знаходиться на перших позиціях в пошукових системах.

Далі. Сайт повинен бути оптимізовано для пошукових систем. Тепер переведемо цю фразу на зрозумілу мову. На якому сайті існують ключові слова, що передають загальну тематику блогу. З певною розміреністю ці ключові слова потрібно використовувати в статтях і вставляти в заголовки. Ключові слова призначені в першу чергу саме для пошукових систем, а не для людей.

Доцільно періодично писати статті за схожою тематикою на інших сайтах, вказуючи при цьому посилання на свій блог. І чим популярніше цей інший сайт, тим краще. Це дасть якийсь додаткову кількість користувачів. Такий же ефект може дати участь в інших блогах і форумах. При цьому, природно, скрізь потрібно залишати посилання на свій блог.

Тепер розглянемо як можна визначити відвідуваність блогу ще до його створення. Це в першу чергу відноситься до тих, хто пішов по шляху створення блогу на своєму власному хостингу. Велике значення має вибір доменного імені. Воно повинно бути по можливості коротким, легко запам'ятовуватися, відображати тематику сайту і, що також важливо, не містити в собі слів, символи в яких можуть писатися по-різному. Якщо ви скажете, що це неможливо, то почасти будете праві - хороші доменні імена давно розібрані, і на цьому навіть побудований певного роду бізнес. Але завжди щось можна придумати. І якщо ви придумали адресу для свого блогу, спробуйте передати його своєму товаришеві. Якщо при цьому вам доведеться пояснювати: що третя буква - це російське «с», а за ним йде символ «j», а не «g», то, може варто підшукати більш зрозуміле ім'я, в якому присутність латинських символів не викличе таких питань . Зазвичай проблеми такого роду виникають при спробі написати російські слова латинськими символами.

Ось ми і закінчили ознайомлення зі способами заробітку на блозі. Зрозуміло, що в рамках однієї статті неможливо повністю описати всі нюанси, багатьом з яких присвячені окремі книги. Але, сподіваюся, основне уявлення ви отримали. Не забувайте також, що блог - це сайт, на якому можна заробляти не тільки на написанні статей. Є ще заробіток на тізера і контекстній рекламі. Можна заробити на партнерських програмах. Якщо вам цікавий цей вид діяльності, то в меню «Заробіток на сайті» перераховані посилання на відповідні розділи, в яких ви можете ознайомитися з багатьма способами заробітку, доступними як на блозі, так і на звичайному сайті.


Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: