Як і скільки можна заробити на Youtube У буржунеті YouTube вже став повноцінним джерелом заробітку для тих, хто може генерувати хороший і якісний (іноді відносно) відео-контент, здатний у свою чергу залучати велику кількість переглядів. З такими власниками каналів ютюб готовий укласти партнерську угоду і виплачувати їм більше половини доходу, отриманого з показу реклами в роликах цього самого власника.

 Один час було досить легко зв'язати свої акаунти в Google Adsense і YouTube, після чого у вас в налаштуваннях каналу з'являлася можливість активувати показ реклами і почати отримувати з цієї справи дохід. Але зараз ця халява прикрилася (у всякому разі для рунета). Однак і досі залишається можливість стати партнером Ютюб заповнивши відповідну заявку (клацніть по обведеної на скріншоті кнопці «Подати заявку зараз»):

youtube - партнерська програма


 Не факт, що вас приймуть, бо існує якийсь мінімальний поріг загальних показів і переглядів. Є ще якась не зовсім зрозуміла мені можливість стати партнером YouTube за допомогою посередників (наприклад, цього). Механізм цього дійства мною випробуваний не був, але зате в ютубі я знайшов дуже докладний відео-пост на цю тему.

 Зверніть увагу, наскільки професійно зроблений ролик цього відеоблогера - можна хоч зараз на телебачення пускати. І це не випадково. Це шановний товариш (Bennet1890) веде найпрофесійніший, на мій погляд, відео блог російською мовою. Що примітно вчить він саме тому, як це робити не витрачаючи якихось астрономічних сум на зйомку і монтаж. Дуже зручно реалізовані і анотації для роликів (це дозволяє зробити функціонал Ютюб), які дозволяють підписатися на канал і перейти до перегляду попереднього і наступного поста відеоблогу.

 У нього дуже гарна подача матеріалу та професійна пост обробка (я не збираюся вести відеоблог, але десяток випусків його блогу переглянув просто на одному диханні). Якщо ви даний ролик переглянули, то зрозуміли, що офіційний шлях отримання партнерства з ютуб не такий вже й тернистий і, як виявилося, навіть більш швидкий, ніж намагатися пролізти через посередників.

 Єдине до чого гугловці докопалися, так це використання музики без згоди правовласника, але навіть ця проблема вирішувана і відповідь на неї призводить Bennet1890 на своєму каналі YouTube. Раджу детальніше ознайомитися з цими відео, особливо, якщо самі плануєте надалі заробляти на цьому гроші (помітили на його ролику спливає контекст гугла).

 Інша справа, що розраховувати на настільки ж великі суми доходів, які були приведені трохи вище для буржуйських відеоблогеров, напевно, не варто. Дохід з звичайного Гугл адсенс в рунеті і в буржунете відрізняється в рази (якщо не на порядок) і це, швидше за все, буде мати місце і при спробі заробити на YouTube. Однак, ніхто не заважає вам генерувати контент, який не матиме мовних бар'єрів (щоб це таке могло бути?). Тоді на показах в буржунете ви зможете дуже навіть не кволо погріти руки.

 Але навіть в рунеті є серйозні гравці, які вже зараз, цілком можливо, пристойно заробляють на співпрацю з цим найбільшим відеохостингом в світі. Ну, наприклад, все той же канал TeachVideo має у своєму арсеналі тисячі відеороликів з величезним числом їх загального перегляду. Раніше TeachVideo продавав диски зі своїми відеокурсами, а тепер знайшов альтернативний спосіб монетизації. Можливо, що Ютуб є майбутнім для сучасних інфопродуктов (навчальних курсів).

 Ще більш вражаючим гравцем на цьому ринку має місце бути канал YouTube під назвою Мосфільм. Там можна подивитися фільми є класикою радянського кіно. Причому, це будуть повні версії в хорошій якості і цілком легально. Думаю, що цей канал може добре окупатися за кордоном, де досить багато наших колишніх співвітчизників бажаючих понастальгіровать, а розцінки на рекламу набагато вищі.

 P.S. Поки я писав цю статтю, то зареєстрував на ютубі декілька акаунтів (отримав декілька поштових скриньок Gmail) і використав кілька вже раніше зарегенних акков. Просто хотілося з'ясувати всі нюанси перед тим, як про це писати. Так от, під одним з акаунтів я створив канал на YouTube не прив'язаний до мого аккаунту на Google+ і вирішив описати процес додавання першого відео (натиснув кнопку «Додати відео»). Що примітно, труба запропонувала мені монетизувати свої майбутні відеоролики:

офіційний сайт ютуб


 Для експерименту я вирішив спробувати ще раз отримати аккаунт в Гуглі і створив під нього канал на Ютюб, знову ж таки не прив'язаний до мого аккаунту на Google+. Перейшов на сторінку додавання першого відео, але ніяких пропозицій про монетизацію вже не отримав. Схоже, що відбулася прив'язка мого аккаунта на ютубі і аккаунта в Гугл Адсенс (якраз на цей E-mail він і був зареєстрований пару років тому).

 Випадковість це чи я помилився кажучи трохи вище, що прив'язати аккаунт в YouTube і Адсенс для рунета зараз вже не вийде, сказати важко. Загалом, перевірити я це не можу, але зате зможете ви, шановні читачі. Буду вдячний, якщо відпишіть про результати експерименту в коментарях. Ну, а я коротенько опишу процес монетизації свого каналу на Ютуб за допомогою реклами з Адсенс.

Спочатку мені довелося погодитися з умовами комерційного використання мого аккаунта:
ютуб сайт

 Далі мені пояснили, як включити показ реклами для кожного окремого відеоролика (реклама буде показуватися не тільки на його сторінці, але і в самому вікні з відео):

скільки можна заробити на Youtube


 Після цього в налаштуваннях мого аккаунта на YouTube з'явилися опції відповідають за налаштування реклами. На першій вкладці наведено хелп по заробітку на Ютюб:

ютуб відео онлайн


 А ось на другій вкладці вам надається можливість відключити показ реклами безпосередньо у відео на ютюб. Відключити звичайний показ реклами адсен на сторінці з відео можливості не надається:

YouTube - настройка реклами


 Будучи користувачами Ютюб ви вже, напевно, помітили, що в роликах зазвичай зустрічається два види реклами. Або це спливаюче в нижній частині області перегляду вікно рекламного оголошення з можливістю його закриття (Оверлеї In-Video):

реклама у відео на YouTube


 Або рекламний ролик показується безпосередньо перед відео (Оголошення TrueView In-Stream):

реклама на ютубі


 Якби у мене були унікальні ролики, які б мало сенс викладати і просувати на ютубі, то я б ще описав і відстеження доходів одержуваних з реклами. Можу припустити, що, швидше за все, в Адсен з'явиться відповідна графа (у мене, наприклад, є там графа, що враховує доходи на моєму блозі в blogspot.com), хоча, я можу й помилятися.
Всього коментарів: 2
2 Горішок   (23.04.2017 18:13)
Дякую автору за статтю. Думаю заробити на Ютубі дійсно можливо. Треба пробувати, бо якщо тільки думати, то нічого з того не буде

1 solomijabuj   (04.03.2016 21:10)
Доброго вечора!
Мене звати Соломія Буй. Я журналіст ТК "ZIK". Робимо сюжет про заробіток в інтернеті. Зокрема на YouTube. Хочемо поспілкуватися з Вами на цю тему!!!
Відгукніться, будь ласка, на цю електронку

Имя *:
Email:
Код *: