Огляд і особливості роботи з Paypal На даний час, знаменита американська платіжна система PayPal (Пейпел), визнана найбільшою платіжною системою в світі, отримала більше дюжини найрізноманітніших, але дуже престижних нагород у галузі технічних досягнень, електронної комерції, і інтернет-технологій . Авторитету цієї відомої платіжної системи також додає той факт, що вона має офіційний статус банку. Наприклад в США платіжна система PayPal офіційно виступає передавачем грошових коштів, що надає їй солідну вагу і авторитетність. Хоча формально платіжна система і не може бути банком, компанія проте дотримується банківських інструкцій, що стосується обороту грошових коштів.
Огляд Paypal
 Правовим простором цієї платіжної системи, на даний момент є Сполучені Штати Америки. Система мультивалютна, хоча на момент відкриття єдиною валютою всередині платіжної системи був один лише долар США ($, USD). В даний час платіжною системою PayPal використовується велика кількість різноманітних світових валют, в тому числі валюта євросоюзу (EURO, EUR), а також канадські долари (CAD, C $). Також у системі використовуються валюти Австралії, Японії, Чехії, Англії, Угорщини, Данії, Ізраїлю, навіть Мексики, і багатьох інших країн. Центральний сайт платіжної системи також має багатомовний інтерфейс, який підтримує англійська, іспанська, китайська, а також французька мови. Перейдемо до головного, до особливостей платіжної системи PayPal.

 PayPal особливості та призначення

 Виходячи з того, що практично 90% всіх продавців товарів і послуг в мережі Інтернет приймають в якості оплати електронну валюту системи PayPal, можна зробити висновок про те, що ця платіжна система на даний момент є мабуть найпопулярнішою в світі. Хоча в російськомовній частині Інтернету ця система поки не отримала широкого розповсюдження і домінуючою платіжною системою є Webmoney. Системою PayPal користуються головним чином ті хто працює з іноземними компаніями через мережу, а також ті хто замовляє товари або послуги на закордонних сайтах.

 Платіжна PayPal вкрай вигідно відрізняється від своїх конкурентів, тим що має вона відношення і оперує тільки з реальними грошима. Більшість платіжних систем не мають усередині себе ніяких реальних коштів, а оперують лише з віртуальними титульними знаками, тому ними і не можна розплатитися в більшості випадків, наприклад на настільки популярному на заході інтернет-аукціоні eBay.

 На відміну від них PayPal надає зовсім інший підхід до справи? це комплексний і дуже потужний фінансовий інструмент. Прив'язана до аккаунту платіжної системи банківська дебетова (кредитна) картка дозволяє в одну мить вводити і виводити гроші з системи, причому робити це можна абсолютно прямо, без яких би то не було посередників.

 Послуги системи PayPal

  • Відправка платежу (Send Money). Користувач може відправити іншому користувачеві гроші зі свого рахунку, причому навіть у тому випадку, якщо у користувача немає власного рахунку в системі PayPal.
  • Запит на отримання грошей / платежу. Такий запит можна адресувати як єдино взятої людини, так і групи осіб, наприклад ваших боржників. Одержувачу такого запиту Money Request вирушає на e-mail спеціальний лист, з проханням переслати вам гроші.
  • Якщо ви власник престижних Premium або Business рахунків у системі PayPal, тоді вам буде доступна така послуга як Web Tools, що припускає під собою розміщення на вашому сайті спеціальних інструментів для прийому платежів від користувачів.
  • Також є інструменти для торгівлі на аукціонах, так звані Auction Tools. Тут існує два види послуг, пропонованих системою: перший - Automatic Payment request, є автоматичним запитом на отримання платежу від користувача, другий - для переможців аукціону, які тепер після торгів зможуть зробити оплату, не залишаючи сайту з аукціоном, це називається тут Instant Purchase.

 До нещастя, набір послуг, що надаються системою PayPal, визначається країною в якій проживає її користувач. Набір послуг жителів США включає в себе повний спектр послуг для користувачів, більшість можливостей системи є також користувачам Китаю, як не дивно, Канади, Австралії а також практично у всіх країнах Західної Європи. А от у Росії, як і у всіх практично країнах Східної Європи, таких як Україна, Казахстан та інші, є можливість лише прив'язати до свого рахунку кредитну картку, і відправляти платежі іншим користувачам, приймати ж платежі на свій віртуальний рахунок платіжної системи, дозволено на жаль тільки жителів Прибалтики. Проте цей факт аж ніяк не означає що росіянам або українцям заборонено працювати в платіжній системі PayPal.   Ви можете запросто скористатися послугами фірм, які надають реальний фізичний поштову адресу в США, за певну плату, і користуватися системою, практично в повній мірі.

 Також у межах цієї статті я не можу не згадати про відмінну можливості здійснювати автоматичну конвертацію валют в системі PayPal. Припустимо ви відправляєте користувачеві гроші у валюті, відмінній від валюти його рахунку. Кошти можуть бути автоматично конвертовані в потрібну валюту, при цьому в якості посередника з конвертації валюти можна вибрати як банк одержувача платежу, так і сам центральний центр Пейпел.

 Крім того що система PayPal є першою в світі міжнародної електронної платіжною системою, у них є ще одна дуже важлива розробка, яка буквально перевернула з ніг на голову всі мобільні технології. Справа в тому, що компанія першою в світі придумала і реалізувала технологію електронних платежів через мобільні телефони, за допомогою СМС. Технологія отримала назву PayPal Mobile Payments і на даний момент вона доступна лише жителям США.

 На даний час компанія PayPal належить великому мережному гігантові eBay, що має представництва в більш ніж 35 країнах світу, величезний прибуток і активи, а також просто колосальний добовий обсяг угод. Все частіше eBay вводить нові сервіси для адаптації своїх аукціонів на пострадянському просторі, а PayPal в свою чергу надає ряд унікальних можливостей як для продавців аукціону. Популярність платіжної системи та аукціону eBay за останній час значно зросла, а також продовжує зростати, завдяки тому що тандем надає величезну кількість корисних послуг, що роблять PayPal не тільки незамінною платіжною системою для користувача, але також і відмінним надпотужним інструментом для бізнесу.
 Для реєстрації в цій платіжній системі на нашому сайті є покрокова інструкція з реєстрації в Paypal, яка допоможе уникнути багатьох неприємних моментів

 Три типи акаунтів платіжної системи PayPal:

  • Personal. Найпростіший тип аккаунта, призначений як правило для приватного використання, для людей які більше роблять покупки. Забороняє приймати платежі від інших користувачів системи з їх кредитних карт. Для жителів Росії та пост-радянського простору даний вид аккаунта оптимальний, так як їм в принципі заборонено приймати на свій аккаунт будь-які платежі
  • Premier - найбільш поширений рахунок у системі PayPal. Таким аккаунтом можуть користуватися як фізичні так і юридичні особи, так як він включає в себе більшість можливостей системи PayPal, в тому числі прийом платежів, від користувачів з кредитних карт.
  • Business - цей тип аккаунта позиціонується як комплексне рішення по прийому і відправки платежів усередині системи. Аккаунт призначений в основному для юридичних осіб, підтримує величезну кількість можливостей, наприклад мультіпользовательскій доступ з розмежуванням прав доступу конкретних користувачів.
 Ваш акаунт буде неактивним, до тих пір, поки ви не введете спеціальний членський номер користувача системи. Отримати його можна тільки поповнивши рахунок з кредитної картки або ж поповнити свій рахунок банківським переказом.


Всього коментарів: 2
1 Ася   (09.09.2012 23:37)
Мене цікавить які банки України підтримують послугу paypal?

2 admin   (28.11.2012 23:27)
Ася, не зрозумів Ваше запитання. Paypal це не послуга, а платіжна система.
У paypal є деякі обмеження що до користувачів з України, найчастыше її використовують для покупок на Ebay та інших закордонних сайтах

Имя *:
Email:
Код *: