Експорт та імпорт сертифікатів WM Keeper LightПрацюючи з Keeper Light, потрібно обов'язково навчитися експортувати та імпортувати сертифікати. Це не так складно робиться, як звучить. Давайте дізнаємося що таке персональний сертифікат, для чого він потрібен і як з ним працювати.
Що таке сертифікат WM Keeper Light
У статті «Реєстрація в WebMoney (Keeper Light)» ми дізналися, що під час реєстрації системою WebMoney був згенерований і встановлено в браузер персональний сертифікат. Для чого він потрібен? Персональний (особистий, клієнтський) сертифікат призначений для захисту, ідентифікації та передачі даних. У ньому міститься електронний цифровий підпис користувача. Тобто вас. І при його допомоги ви отримаєте доступ до свого рахунку і зможете авторизуватися в сервісах WebMoney. Переглянути сертифікат можна так:

    * В Internet Explorer: Сервіс -> Властивості оглядача -> Зміст -> Сертифікати -> вкладка Особисті.
    * В Opera: Інструменти -> Настройки -> Додатково -> Безпека -> Управління сертифікатами.
    * В Mozilla (FireFox): Інструменти -> Настройки -> Додатково -> Шифрування -> Перегляд сертифікатів.

Тепер ми підходимо до розуміння, навіщо експортувати сертифікат. Оскільки він містить в собі важливу інформацію, добре було б мати його копію. Адже поки він у нас в єдиному екземплярі - в браузері. І якщо що-небудь трапиться з операційною системою, то в місці з сертифікатом ми втрат контроль над своїми рахунками. Давайте ж негайно винесемо його з браузера і збережемо в надійному місці.
Як експортувати сертифікат WM Keeper Light
Робити експорт ми будемо Internet Explorer. По-перше, він найбільш популярний браузер, а по друге - головне зрозуміти суть процесу. Після цього не важко зробити ті ж маніпуляції в інших браузерах.
Заходимо в Сервіс -> Властивості оглядача -> Зміст -> Сертифікати -> вкладка Особисті.

імпорт в WM Keeper Light
Виділяємо сертифікат, натискаємо Експорт. Потрапляємо у вікно «Майстер експорту сертифікатів», натискаємо «Далі». Потрапляємо на вікно «Експорт закритого ключа».

Експорт в Keeper Light
Обов'язково вибираємо пункт «Так, експортувати закритий ключ».

імпорт сертифікатів Keeper Light
У наступному вікні залиште включеної тільки галочку «Включити посилений захист». Натискаємо «Далі», придумуємо пароль. Запам'ятайте пароль! . Цей пароль не має нічого спільного з паролем на вхід в акаунт WebMoney - це додатковий захід захисту сертифікату. Знову натискаємо «Далі», вказуємо шлях для збереження файлу і зберігаємо його.

Експорт та імпорт сертифікатів WM Keeper Light
Після завершення всіх дій сертифікат буде збережений в файл з розширенням. Pfx. Слід берегти його і зберігати в надійному місці. Краще в двох примірниках. Експорт сертифіката завершений, і маючи такий файл на флешці ви зможете отримати доступ до управління рахунками з будь-якого, підключеного до інтернету комп'ютера. Але для цього потрібно вміти імпортувати сертифікат в браузер цього комп'ютера.
Як імпортувати сертифікат WM Keeper Light
Тепер розглянемо зворотний процес. У нас є файл персонального сертифіката з розширенням. Pfx. Клацаємо 2 рази на ньому. Відкривається вікно «Майстер імпорту сертифікатів» (в цей же вікно можна потрапити через знайомий нам шлях «Сервіс -> Властивості оглядача» і т.д., тільки замість «Експорту» потрібно натиснути «Імпорт»), натискаємо «Далі» і потрапляємо в вікно вибору шляху до файлу.

опис в Keeper Light
При натисканні на файл він підставився автоматично, знову тиснемо «Далі» і потрапляємо у вікно введення пароля. Того самого, який ми запам'ятали в першій частину статті.

як експортувати сертифікат з Keeper Light
Вводимо пароль, відзначаємо галочку «Включити посилений захист ключа». Знову тиснемо нашу улюблену кнопку «Далі», в наступному вікні відзначаємо «Автоматично вибрати сховище на основі вмісту сертифіката».

як імпортувати сертифікат в Keeper Light
Продовжуємо йти далі, поки не дійдемо до вікна «Імпорт нового закритого ключа обміну». Всі залишаємо як є - середній рівень безпеки.

    Якщо ви хочете вибрати більш високий рівень безпеки, потрібно натиснути кнопку «Рівень безпеки», вибрати «Високий» і ввести пароль. При такому варіанті під час кожного входу в систему Webmoney цей пароль буде запитаний.

Натискаємо «ОК» і все - наш сертифікат вже в браузері. Тепер можна логінитися і оперувати своїми електронними грошима. Як увійти в акаунт за допомогою Keeper Light ми дізнаємося в інструкції «Логін за допомогою Keeper Light».
Робота з сертифікатами WM Keeper Light
При роботі в публічному місці після закінчення роботи обов'язково видаляйте сертифікат з браузера! Для цього заходимо у вже знайоме вікно «Сертифікати», де ми робили експорт та імпорт, виділяємо потрібний сертифікат і натискаємо кнопку Видалити. Залишивши сертифікат на чужому комп'ютері, ми дамо сторонній людині можливість увійти в ваш аккаунт. На перевіреному комп'ютері - удома, на роботі, - сертифікат можна не видаляти.
Термін дії сертифіката - один рік. За два тижні до закінчення цього періоду на e-mail прийде лист з посиланням для продовження терміну дії сертифіката. Після продовження потрібно знову експортувати його у файл і зберегти. Якщо трапилося неприємність, і ви загубили сертифікат, слідуйте по посиланню для його відновлення ..


Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: