Безпечна робота з платіжними системами. Правила для початківцівБезпечна робота з платіжними системами Загальновідомо, що зламати можна все - питання лише в ціні. Але, часом, зловмисникові і особливо зламувати нічого не доводиться: багато користувачів не мають елементарних відомостей про безпечну роботу в інтернеті, і з платіжними системами зокрема. Нехлюйство і лінь взагалі властиві слов'янської душі, і розплата за ці якості настає дуже скоро у вигляді втрачених грошей. У цьому огляді ми дізнаємося правила, керуючись якими, ви зведете подібні випадки до мінімуму.
  1. Всі паролі слід зберігати в зашифрованому вигляді. Неприпустимо зберігання таких даних у тестових файлах! Для зберігання паролів існують спеціальні програми, багато з яких безкоштовні. Одна з них Keepass, описана на нашому сайті.
  2.  Завжди завантажуйте подібні програми тільки з офіційних сайтів! Ні в якому разі не завантажуйте їх зі всіляких сайтів з програмами і тим більше з варезних сайтів. Вона може чудово зберігати ваші паролі, і так же прекрасно відправляти їх програмісту, який її переробив і виклав в інтернеті.
  3. На комп'ютері обов'язково повинні бути встановлені файрвол, що захищає від хакерських атак, і антивірусна програма.
  4. Кращі паролі - безглуздий набір символів. Їх дуже важко запам'ятати (часом неможливо), але так само важко підібрати. А ось пароль «Вася1987» ламається за дві секунди. У мене існує два види паролів: перші - довгі і нескладні набори символів, призначені для платіжних систем. Другі - прості і легко запам'ятовуються. Я використовую їх на всіляких форумах, та інших не представляють цінностей ресурсах. Можливо, такий варіант буде оптимальний і для вас.
  5. Майже всі браузери пропонують користувачеві автозаповнення логінів і паролів. Це дуже зручно, але з точки зору безпеки - не найкращий варіант. Автозаповнення я використовую тільки при роботі з вищевказаними сайтами, не представляють цінності. Але при роботі з платіжними системами я настійно не рекомендую зберігати паролі засобами Windows і браузера.
  6. Отримавши електронну пошту, ніколи не клікайте на прикріплених до листа файлах з незнайомими розширеннями. Більшість таких файлів - віруси, що збирають важливу інформацію з вашого комп'ютера і відсилають її власнику. Не переходьте також за посиланнями з підозрілими адресами - вони ведуть до сайту, на якому вас чекає все той же вірус-троян з тією ж метою.
  7. Пам'ятайте, що ЖОДНА платіжна система НІКОЛИ не буде вимагати в листі ваші логін і пароль. Якщо вас просять надіслати такі дані - це шахраї.
  8. Платіжні системи ніколи не вказують у листі посилання, по якому потрібно пройти і зробити будь-яку дію. Винятки: стадія реєстрації; ви самі запросили лист зі свого облікового запису. Якщо вам не терпиться перевірити посилання (наприклад, пропонується акція), то зайдіть в свій аккаунт і зробіть всі дії з нього.
  9. Завершуючи роботу з платіжною системою в публічному місці, завжди виходьте з облікового запису за допомогою кнопки «Logout» або подібною. Просте закриття вікна не завжди завершує сеанс роботи.
Багато цих правил? Дуже небагато! Дотримуючись їх, ви забезпечите собі збереження своїх даних, а також безпосередньо пов'язані з ними нерви і гроші.


Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: